Randy Bradley, Developer

Beniamin Kalisz urodził się w Gorzowie Wielkopolskim, a dzieciństwo spędził w Chełmie. Jako dziecko, z tatą pastorem rozklejał plakaty przed ewangelizacjami ulicznymi.  Jako 8-latek był maskotką, która pomagała tacie odwracać uwagę i szmuglować Biblie do ZSRR w nadkolach i siedzeniach samochodu. Potem działał w obsłudze technicznej podczas ewangelizacji w Dzięgielowie. W wieku 18 lat pierwszy raz doświadczył działania Ducha Świętego oraz został uzdrowiony z choroby, która ciągnęła się wiele lat i wymagała częstych zabiegów medycznych.

Studiował teologię w Wyższym Baptystycznym Seminarium Teologicznym w Radości (gdzie napisał pracę licencjacką na temat walki duchowej na podstawie Listu do Efezjan), a następnie w Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej. Przez wiele lat w różnych miejscach był zaangażowany w grupie uwielbienia. Razem z żoną prowadził Kawiarnię Ogrody w Warszawie. Studiował w Szkole Głównej Handlowej na kierunku e-biznes i prowadził własną firmę zajmującą się marketingiem w internecie.

W 2021 wraz z żoną i dziećmi zostawił dotychczasowe życie w Warszawie i wyjechał do Redding w Kalifornii, na studia w Bethel School of Supernatural Ministry, gdzie na drugim roku wybrał kierunek: Misje. Usługiwał na SLOT Art Festival, od początku współtworząc „Sanatorium” oraz w Spokane i Isla Vista (USA).  Podróże misyjne do Mexico City oraz Kenii miały bardzo duży wpływ na to, czym zajmuje się obecnie.

Uwielbia piłkę nożną; był trenerem U-8 i U-10 w lidze Redding Youth Soccer League.

Jest tatą czwórki własnych dzieci (najmłodsze sam przyjął na świat), ale czasem staje się tatą wszystkich dzieciaków na boisku i „Hug-daddy” wszędzie tam, gdzie trzeba.

Bóg szczególnie kładzie mu na sercu Afrykę Wschodnią i Meksyk.

Anna Kalisz spędziła dzieciństwo w Warszawie. Wychowywała się w niewierzącej rodzinie, ale kiedy miała 13 lat, doświadczyła spotkania z Jezusem, które zmieniło wszystko.

Studiowała na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i Prince’s School of Traditional Arts w Londynie, pracowała przy tworzeniu scenografii teatralnych, projektowaniu wnętrz i identyfikacji wizualnej, ilustracji. Prowadziła z mężem Kawiarnię Ogrody w Warszawie.

Przez wiele lat pracowała na rzecz kobiet w ciąży w Fundacji Rodzić po Ludzku. Współtworzy magazyn Kosmos dla Dziewczynek.

Kiedy w 2021 roku wyjechała z mężem i dziećmi do kościoła Bethel w Redding, Bóg zaczął przypominać jej o marzeniu, które miała od dawna: Afryka Wschodnia. Usługiwanie dziewczynkom i kobietom w tej części świata.

Uwielbia wymyślać dania i gotować z resztek, karmić przyjaciół, uczyć się języków, czytać, pisać i ciągle robić coś nowego. Już wkrótce zostanie wydana jej pierwsza książka.  

Nasza rodzina

Jesteśmy małżeństwem od 16 lat. Mamy czwórkę dzieci: Gustawa, Sarę, Józefa i Joachima.

Sara uwielbia gimnastykę sportową, a chłopaki 80% swojego czasu (całego, nie tzw. „wolnego”…) grają w piłkę nożną. Dzieci są w Edukacji Domowej. Lubimy grać w planszówki, jeździć do lasu pod namiot, spędzać czas w wodzie. Najlepiej z przyjaciółmi.

Lubimy być RAZEM.

Jesteśmy związani z kościołem Społeczność Chrześcijańska Północ w Warszawie oraz Bethel Church w Kalifornii.